Życie za kołem podbiegunowym
Wydarzenie odbędzie się w podziemiach kina Úsmev.
Jak wygląda codzienne życie tam, gdzie słońce przez całe tygodnie nie wychodzi ponad horyzont? Gdzie temperatury spadają do -30 °C, a nocne niebo rozjaśnia magiczna zorza polarna?
Mirka i Marcel – Duo Travel Monkeys, podróżnicy z Koszyc, którzy od 3 lat odkrywają świat i odwiedzili już ponad 25 krajów, zabiorą Was w niezapomnianą podróż do północnej Norwegii – kraju ekstremów, dzikiej przyrody i silnych wrażeń. To właśnie tutaj spędzili aż 8 miesięcy za kołem podbiegunowym.
Doświadczyli nocy polarnej, spotkali majestatyczne łosie, obserwowali wieloryby, spróbowali tradycyjnych potraw z renifera i niemal każdego dnia podziwiali tańczącą zorzę polarną w stolicy zorzy polarnej.
Zapraszamy do wysłuchania autentycznych opowieści o życiu w surowych, ale urzekających warunkach, poznania lokalnej kultury oraz odkrycia, na czym polega praca i codzienność na północy.
Czeka na Państwa:
🌌 opowieść o nocy polarnej i życiu bez słońca
✨ tajemnice zorzy polarnej
👥 ciekawostki o ludziach i kulturze północy (kultura lapońska)
🎯 zabawny quiz o Norwegii
Daj się wciągnąć w świat, który dla wielu jest nieznany – ale o to bardziej fascynujący. 🌍
