2°C

Experimentálny workshop s umelkyňou Monikou Germuška Vrancovou

Hlavná 110/27, 040 01 Staré Mesto, Slovensko
Date
01.12 - 01.12.2022
Time
17:00
120 Minutes

V rámci sprievodného programu k aktuálnej výstave More možností sme si pre vás pripravili enviromentálno-experimentálny workshop, na ktorom si vyrobíme umelecké objekty podobné dielam Moniky Germuška Vrancovej. Časť objektu nám už predpripraví samotná umelkyňa, ktorá pri tom bude pracovať s betónom, roxormi a kvetináčmi. Súčasťou workshopu je aj krátka prezentácia samotnou umelkyňou o svojej tvorbe.

Pri tvorbe utopistickej a zároveň technicko-prírodnej „rastlinky“ využijeme upcykláciu vzoriek prírodnín ako sú konáre a gaštany a vytvoríme si tak náš originálny ready-made objekt. Doplniť ho môžeme aj odliatkami tvarovateľného betónu do, ktorých si vložíme rôzne malé prírodniny ako mušle, kamienky čo semená stromov.

Všetok materiál a ochranné pomôcky zabezpečí VSG. Na workshop je potrebné nahlásiť sa vopred mailom na dandarova@vsg.sk do 30.11.2022.

Maximálna kapacita: 15 účastníkov

Cena za workshop: 15€ osoba

Monika Germuška Vrancová (1985) je v súčasnosti doktorandkou v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby u prof. Petra Rónaia na FU TUKE. Vo svojej tvorbe sa venuje viacerým technikám, v poslednej dobe najmä maľbe akrylom, enviromentom a objektom, v rámci ktorých autorka rozvíja sugestívnu imagináciu. Táto sa týka prekračovania hraníc ľudského osídlenia, a to najmä v súvislosti s ekologickou krízou a reálnymi i špekulatívnymi úvahami o vesmírnom kolonializme a ďalších osudoch našej domovskej planéty. Aktívne vystavuje a zúčastňuje sa výtvarných súťaží, napríklad finále 7. ročníka Nadácie NOVUM, semifinále Strabag Artaward 2021 či opakovane finále VÚB Maľba roka 2013, 2015, 2019, 2020.

Miesto: Východoslovenská galéria