Visit Košice logo
°C
0

Navštívte Košice počas Medzinárodného maratónu mieru a pretekov Okolo Slovenska

Plánujete výlet do Košíc pri príležitosti legendárnych športových podujatí? Majstrovstvá veteránov v orientačnom behu už máme za sebou, no so svetovými športovými výkonmi tento rok ešte rozhodne nekončíme! Vychutnajte si storočnicu Medzinárodného maratónu mieru i slávne bežecké preteky Okolo Slovenska. Spoznávajte mesto i desiatky pokladov Košíc a zažite dovolenku na východe Slovenska, na akú sa nezabúda! Kam sa vybrať pri vašej najbližšej návšteve?

Sto rokov tretieho najstaršieho maratónu na svete

Prvá októbrová nedeľa tento rok slávi už sto rokov jedinečného podujatia, ktoré milujú všetci domáci i zahraniční bežci. Zavítajte do Košíc a užívajte si svieže jesenné ráno, adrenalínom nabitú atmosféru a skandujúcich fanúšikov v historickom centre i na jeho okrajoch. Medzinárodný maratón mieru odštartoval svoju magickú históriu v roku 1924 a je najstarším maratónom v Európe a tretím najstarším na svete. Stretnite svetových športovcov, zapojte sa do pretekov, prebehnite sa po čerstvom vzduchu a zistite, ako dlho vám potrvá beh o dĺžke 42 kilometrov na košickom asfalte! Zistite viac o podujatí na webstránke kosicemarathon.com.


Zákutia slovenských miest i prírody na dvoch kolesách

Nasajte atmosféru slovenských miest a prírodných krás a vyberte sa na výlet do Košíc, ktoré tento rok slávia 67. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktoré prvýkrát odštartovali v roku 1954. Etapové preteky, inak zvané ako Tour of Slovakia, sa skladajú z piatich alebo viacerých etáp v rámci regiónov celého Slovenska. Približná dĺžka 700 kilometrov tento rok začína na východe v Košiciach a súťažiacich prevedie celou krajinou až na sever do cieľa – Púchov. Príďte na návštevu do Košíc a sledujte búrlivé preteky na vlastnej koži už v septembri 2023!


Spojte košický výlet s prehliadkami mesta

Bežecké a cyklistické preteky sú len jednými z možností, ako prísť na koreň košickému živému dianiu. Vyberte sa na prehliadky mesta, s ktorými preniknete pozoruhodnej histórii mesta priamo do srdca – zastavte sa vo vašej vstupnej bráne pre turistov Košíc, Visit Košice Infopointe na Hlavnej ulici č. 59. Rezervujte si jednu alebo viacero prehliadok priamo na mieste s našimi skúsenými turistickými sprievodcami, napríklad na prehliadke Najkrajšie skvosty Košíc, Mystifikácie Košíc, a iné. 

Mesto môžete spoznávať aj sami, napríklad mapovaním košického street artu prostredníctvom Otvorenej mestskej galérie alebo vonkajších sôch a mozaík na sídliskách a v centre.

Zamilujte sa do miestnej gastronómie

Každá dovolenka sa neodmysliteľne spája s miestnymi gastronomickými zážitkami. Odhaľte lokálne tipy na úžasné obedy a večere v Košiciach, kde je najťažšie rozhodnutie väčšinou vybrať si z bohatej ponuky steakov, hamburgerov, talianskej, vietnamskej, židovskej, stredozemnej, vegánskej, tradičnej slovenskej, alebo aj streetfoodovej kuchyne. Prezrite si kompletnú sekciu gastronomických tipov na našich webstránkach a spojte spoznávanie mesta s ojedinelými ochutnávkami.

Vychutnajte si košickú turistiku a cyklistické trasy

Naladení na bežecké a cyklistické aktivity počas vašej dovolenky? Prejdite sa zákutiami Mestských lesov Košice, ktoré sú druhé najväčšie mestské lesy v Strednej Európe. Obzvlášt odporúčame lesné oblasti Čermeľ, odkiaľ sa môžete previesť, prebehnúť, alebo prejsť smerom k lyžiarskemu stredisku Jahodná alebo na Chatu Hrešná do malebnej oblasti Kavečany, ktoré je aj domovom najväčšej zoologickej záhrady na Slovensku, ZOO Košice

Bicykel a prechádzky si okrem iného vychutnáte aj na sídliskách, v historickom centre, alebo smerom do časti Nad jazerom, ktoré ponúka nádherné západy slnka zrkadľujúce sa vo vodnej hladine jazera uprostred betónových panelákov a sídliskového občerstvenia. Zažite autentický košický život s miestnymi práve tu!

Obdivujte vodné plochy neďaleko mesta

Košice ponúkajú mnohé možnosti vodných dobrodružstiev v centre, na okrajoch, i neďaleko mesta. Užívate si chlórové vlny plavární a otvorených kúpalísk? Divoké dobrodružstvo wakeboardingu na sídlisku alebo s miestnymi otužilcami? Alebo prírodné jazerá a nádrže na skok od mesta na paddleboarde? Doprajte si dni pri vode počas akéhokoľvek ročného obdobia a nechajte mestskú atmosféru plynúť okolo vás a riečnej hladiny. Prečítajte si článok Niekto to rád horúce? Schlaďte sa na týchto 6 vodných miestach v Košiciach a inšpirujte sa tipmi, kam za vodou.

Dóm sv. Alžbety

Pamiatky História Prehliadky

ZOO Košice

Zážitok Výhľady Príroda

Chata Hrešná

Exteriér Interiér