Visit Košice logo
°C
0

Zažite dovolenku v Košiciach s jesennými kačacími hodmi

Naplánujte si výlet, na aký sa nezabúda a užívajte si jesenné počasie v košických uliciach. Tie najlepšie dovolenky spájajú lokálnu gastronómiu, spoznávanie mesta a pravý relax v prírode či wellnesse. Ubytujte sa vo vychytených hoteloch v Košiciach a objavujte všetko, čo mesto ponúka aj počas sezóny kačacích hodov, pohárov plných lahodného burčiaku či vo fínskej saune. Ktoré miesta sa počas tohto obdobia určite oplatí navštíviť?

Špeciálne kurzy v Bakoš Bistro

Začnite svoju jesennú púť za gastronómiou v jedinečnom autorskom bistre na Južnej triede, ktoré je známe svojou povesťou originality a atypickej inšpirácie pre všetky chody. Počas nadchádzajúceho obdobia máte možnosť zúčastniť sa špeciálneho kurzu varenia na tému kačacie hody so šéfkuchárom Matejom Bakošom v Bakoš Bistro, ktorý pozná všetky tajné i overené triky, ako pripraviť tie najchutnejšie pokrmy. 

Kačacie jedlá, ktoré sa so šéfkuchárom naučíte pripravovať, budú tiež uvedené v aktuálnej jesennej ponuke – zastavte sa preto kedykoľvek na obed či nezabudnuteľnú večeru v Košiciach, ktorá vám celkom prenikne do chuťových pohárikov. Nezabudnite tiež sledovať stránky Bakoš Bistro pre informácie ohľadne špeciálnej Halloweenskej školy varenia, kde určite nebudú chýbať tekvicové špeciality!

Jesenný pobyt v Hoteli Bankov

Čarovný hotel uprostred historickej rekreačnej oblasti je známou pastvou pre oči mnohých Košičanov, pravidelných víkendových turistov, ale aj nových návštevníkov, ktorí sa v hoteli v lesných húštinách rozhodnú ubytovať. Hotel Bankov je známy svojou širokospektrálnou ponukou zážitkov, kvalitnej gastronómie i luxusného wellnessu priamo v priestoroch hotela – vyskúšajte napríklad bylinkovú čakrovú masáž a nechajte sa unášať na vlnách relaxu! Ubytujte sa v hoteli počas jesennej sezóny kačacích hodov a ochutnajte delikátne kačacie prsia s pomarančovým chutney a zemiakovými šúľancami či lahodnú kačaciu paštétu. Ochutnajte aj tekvicový cheesecake!

Využite aktuálnu ponuku Jesenného pobytu v Hoteli Bankov, ktorý zahŕňa ubytovanie, trojchodové večere s kačacími hodmi, každodenný vstup do wellnessu so smrekovou inhaláciou, drevenou pekelnicou i ochladzovacím bazénom pri prameni Lujza. Celú ponuku Jesenného pobytu nájdete na stránke Hotela Bankov.


Kačacie hody na skok z centra mesta

Doprajte si skvelé jedlo a nápoje v historickom centre, kde máte na výber priehršť možností, kam sa vybrať stolovať na obed či večeru. Odporúčame vám navštíviť legendárny Camelot na rohu Kováčskej ulice a príjemnom námestí, na ktorom budete klábosiť s miestnymi pri vychladenej a profesionálne načapovanej Pilsner Urquell od ocenených výčapníkov. Dobová reštaurácia s kamennými stenami, mohutnými drevenými stolmi a dobovými dekoráciami ako z čias kráľa Artuša túto jeseň predstaví bohaté kačacie menu, ktoré nadchne aj náročných gurmánov.


Pri príležitosti lákavej ponuky kačacích hodov a burčiaku vás chutné menu čaká aj na Hlavnej ulici v historickom Pivovare Hostinec, kde môžete rokmi vyhlásené kačacie špeciality kombinovať s remeselnými pivnými nápojmi varenými priamo v útrobách podzemia tohto najstaršieho hostinca v krajine – pivá sa tu varili už od 17. storočia a roku 1626 sa tu konala aj údajne najväčšia svadba Bethlena a Brandeburskej v niekdajšom Uhorsku. Doprajte si dúšok pivnej špeciality zvanej BB Love na ich počesť.

Pri návšteve jesenných Košíc nesmiete vynechať ani tradičnú reštauráciu s dvadsaťročnou históriou, Villa Regia, ktorá návštevníkom mesta i verným lokálpatriotom ponúka vždy kvalitné prevedenie sezónnych surovín a široký výber slovenských vín – ochutnajte kačaciu terinu s pistáciami obalenú v slaninke. Villa Regia svojim návštevníkom tiež ponúka pohodlné ubytovanie v centre mesta, na čarovnom Dominikánskom námestí, kde ľahko prepadnete autentickému rytmu mesta.

Chutné kačacie menu aj wellness uprostred centra

Na poctivom jesennom menu si pochutnáte aj na vyšnom konci Hlavnej ulice v Starom meste. Za múrmi historickej budovy štýlového Hotela Ambassador sa nachádza reštaurácia, kaviareň, vináreň a dokonca aj wellness centrum. Kačacie hody si tu môžete už od 12. októbra vychutnať vo forme predjedla, polievky, výberu z viacerých hlavných jedál. Ochutnajte jemnú kačaciu paštétu, tradičné konfitované stehno s lokšami a červenou kapustou či kačacie prsia s pomarančovo-smotanovými gaštanmi. Menu fantasticky doplní tematicky ladený dezert – lahodné gaštanové pyré s mascarpone a figami. Ubytujte sa v srdci mesta, ochutnávajte kačacie špeciality alebo si užívajte zaslúžený relax v príjemnom wellnesse s tapidáriom i jacuzzi pre štyri osoby.


Hľadáte atraktívne ubytovanie v centre mesta, ktoré ponúka viac než len pohodlné izby? Prezrite si ponuku nasledujúcich hotelov, ktoré vám sprostredkujú domov na pár dní za dostupnú cenu a so skvelou ponukou služieb. Štvorhviezdičkový Hotel Bristol ponúka okrem fínskej či parnej sauny aj špeciálny turecký kúpeľ Hamman či rímske kúpele.

Sledujte ďalšie možnosti ubytovania v Košiciach na našich stránkach v sekcii Ubytovanie.

Navnadení na jesenný oddych v Košiciach? Sledujte naše webové stránky pre vždy aktuálne dianie, populárne podujatia, fantastickú gastronómiu i lokálne výlety. 

Pivovar Hostinec

$$
Letná terasa Pivárne Tradičná kuchyňa Ochutnávky

Camelot – Pilsner pub & Medieval restaurant

$$
Letná terasa Pivárne Tradičná kuchyňa

Bakoš Bistro

Vegetariánske Brunch Širšie centrum

Reštaurácia a penzión Villa Regia

$$
Tradičná kuchyňa Ochutnávky

Lujza Restaurant | Hotel Bankov

Slovenská kuchyňa Ochutnávky