Visit Košice logo
°C
0

Oslavujte deň zamilovaných v Košiciach

Aj vy sa už neviete dočkať sviatku všetkých zamilovaných? Strávte neopakovateľného Valentína so svojou polovičkou v Košiciach a objavujte všetky romantické a atraktívne možnosti, ako sa zabaviť pri tejto špeciálnej príležitosti vo dvojici. V nasledujúcom článku odkrývame tipy na ideálne ubytovanie, fantastickú večeru pre dvoch, sladký zákusok či kultúrno-zábavný program.

Bývanie ako vo filme

Pohodlné a výhodné ubytovanie je základom akéhokoľvek úspešného výletu. Stavte na istotu a ubytujte sa vo vychýrených košických hoteloch, kde si vychutnáte všetky služby pre relax – o to viac vo dvojici. Prezrite si ponuku rodinného Hotela Ambassador, ktorý nájdete hneď v centre historického jadra Košíc. Hotel, obklopený historickými pamiatkami, ponúka až dve príjemné kaviarne, výberovú reštauráciu, wellness a pohodlné vybavenie priamo na Hlavnej ulici.

Odskočte si minútu od malebnej katedrály, Dómu svätej Alžbety, k Hotelu Bristol na Orlej ulici a doprajte si zaslúžený oddych a romantiku v hotelovom wellnesse či večeru v reštaurácii. Wellness ponúka fínsku a parnú saunu, bazén, rímske kúpele a dokonca aj očistný turecký kúpeľ zvaný hammam. Pre pokoj mimo historického centra zvoľte možnosť ubytovania v Kongres Hoteli Roca, ktorý vyhovie nielen obchodným cestujúcim, ale aj zamilovaným partnerom.


Vybrať si môžete aj spomedzi romanticky ladených pobytových balíkov:

Všetky hotely hodné vašej pozornosti nájdete na podstránke Ubytovanie.

Láska ide cez žalúdok

Ešte žiadne romantické rande sa nezaobišlo bez večere, na akú sa nezabúda! Pre sviatok všetkých zamilovaných si rozhodne vyberte kvalitnú gastronómiu, akú Košice ponúkajú na mnohých miestach. Čo takto rezervovať si stôl v OhniskO Fire Dining & Brew Bar? Táto ojedinelá reštaurácia v severnej časti Košíc pri Mlynskom náhone ponúka kombináciu ohňa, dymu, vlastných fermentovaných produktov, širokou ponukou čoraz viac populárnych naturálnych vín i remeselných pív. Chyťte sa príležitosti v tejto reštaurácii ochutnať aj menej tradičné špeciality zo sezónnych surovín. Čo iné pri sviatku svätého Valentína máte ochutnať, ak nie ústrice?

Ak pre tento večer hľadáte alternatívne nepoznané možnosti, ako si vychutnať valentínsku večeru a svoju polovičku prekvapiť, zavítajte do Villa Sandy a novootvorenej reštaurácie SEVEN Restaurant Cafe. Táto gurmánska vychytávka, umiestnená v priestoroch secesnej národnej kultúrnej pamiatky, vás opantá famóznou ponukou lahodného menu – vychutnajte si napríklad 7-chodové degustačné menu s možnosťou párovania vín a fantastickou prepelicou či zubáčom. SEVEN tiež ponúka kvalitné kávy a domáce dezerty, o ktorých sa vám bude snívať ešte dlho!

Pokiaľ sa vám po večeri zachce poprechádzať sa, určite sa zastavte v novootvorenej cukrárni Red Velvet Cakes, ktorá vás uchváti svojou ponukou koláčikov a rozmanitých dezertov. Dajte večeri a večeru sladkú bodku na záver a prechádzajte sa rozsvieteným nočným mestom s láskavými myšlienkami.


Kam za zábavou a romantickými príbehmi?

Hľadáte ďalšie možnosti, ako sa zabaviť v meste počas februárových večerov? Valentínska večera je predsa len jednou súčasťou sviatku pre dvojice. Zatancujte si v El Nacional, kubánskom bare v srdci mesta s atmosférou, ktorá vám rozvlní telo i myseľ. Ochutnajte profesionálne pripravené drinky a hýbte sa až do rána v spontánnych rytmoch živej noci v Košiciach.

Pre nadšených romantikov odporúčame baletné predstavenie so svetoznámym príbehom o Rómeovi a Júlii od Williama Shakespeara v Národnom divadle Košice, ktorého Historická budova vás jednoznačne opantá svojím čarokrásnym interiérom a navodí to pravé valentínske naladenie priamo v deň sviatku. 

O dva dni neskôr si spoločne môžete vychutnať tiež hudobné predstavenie, v ktorom zažiari slávny José Carreras v Steel Aréne. Ak sa so svojou polovičkou radi zasmejete, odporúčame neprehliadnuť výnimočnú stand-up show Veľmajster Jerry a Bekim v komplexe Kasárne/Kulturpark. Vyťažte zo svojho valentínskeho programu čo najviac a objavujte kultúru mesta!

Bonus: Prekvapte svojho milovaného/ú unikátnym darčekom z dielne lokálnych umelcov. Široký výber originálnych predmetov s odkazom nájdete v priestoroch Visit Košice Infopointu na Hlavnej ulici č. 59. Zakúpte si napríklad tričko či tašku s košickými pomenovaniami Šrác a čaja, šatku Košický vietor alebo kravatu s na mieru vyrobenou modrotlačou. Viac suvenírov nájdete na našich stránkach.

Zaujal vás program pri príležitosti sviatku svätého Valentína v Košiciach? Naplánujte si svoju dovolenku či voľný víkend v Košiciach z pohodlia domova. Všetky informácie o tajných i overených tipoch v meste hľadajte na stránke Visit Košice.

Národné divadlo Košice

Pamiatky Opera Činohra Balet

STEEL ARÉNA

Muzikál Hokej Koncert

El Nacional | Represent Cuba

$$
Koktejly Tanec

Kasárne/Kulturpark

Koncert Výstavy Divadlo

SEVEN Restaurant Cafe

Káva Dezerty Fine dining

Red Velvet Cake Bar

Káva Dezerty

OhniskO Fire Dining & Brew Bar

Ochutnávky Morské plody Bar