Visit Košice logo
°C
0

19 metrov vysoký stromček aj Košické oko. Navštívte Košice počas predsviatočného obdobia!

Aj vy ste už naladení na vianočnú atmosféru? Príďte objavovať Košice počas Vianoc – je to ten pravý čas pre vytváranie jedinečných spomienok vo dvojici, s kamarátmi či celou rodinou. Košické rozprávkové Vianoce 2023 vás určite prekvapia svojou šnúrou rozmanitých podujatí, čím sú známe aj ako najdlhšia séria eventov v rámci celého roka v Košiciach. Ochutnávajte sviatočné delikatesy, obdivujte výhľady na rozsvietené mesto z 32 metrov vysokého kolotoča, skúšajte piruety na ľade mestského klziska a nakupujte originálne darčeky pre svojich milovaných. Čo vás neminie tento rok?

Chute, na ktoré čakáme celý rok

Košické rozprávkové Vianoce 2023 prinesú viacero noviniek a sú skvelou možnosťou, ako si dopriať nový cestovateľský zážitok blízko domova – príďte ochutnávať vianočné gastronomické vychytávky do košického centra! Vianočné trhy na Hlavnej ulici predstavia až 45 stánkov s fantastickým občerstvením, remeselnými výrobkami, osobitými darčekmi a suvenírmi.

Pochutnajte si na mäsových špecialitách, ako napríklad pečené bravčové či chutná ryba, varené víno, sladká medovina, vianočné pečivo. Chýbať nebudú ani obľúbené koláče, pečené orechy a mandle, varená čokoláda, palacinky či gaštany – nezabudnite ani na legendárne lokše s makom či bryndzou i langoše a voňavé trdelníky. Zablúdiť môžete aj do okolitých dvorov a na námestia v širšom centre mesta, ktoré ožívajú hudbou, vôňami chutných špecialít i vianočnými svetlami. Detailný program podujatia nájdete na tomto odkaze.


Korčuliarsky sen pod otvoreným nebom

Líce sfarbené doružova, chladný večer, ľadové ostrie – zažite noc ako z filmu a vybehnite s rodinou, kamošmi, alebo na rande na Košické klzisko v Mestskom parku, vzdialené iba pár minút od Dómu svätej Alžbety. Zavítajte na ľad a predvádzajte svoje pohyby a pokusy o piruety s vašimi najmenšími alebo milovanou polovičkou. Spojte korčuľovanie s chutným teplým nápojom a na čaro košického klziska priamo uprostred mesta rozhodne tak skoro nezabudnete!

Unikátne darčeky od miestnych umelcov

Pri návšteve Košíc nevynechajte ani vašu vstupnú bránu do mesta – Visit Košice Infopoint – na Hlavnej 59, kde nájdete všetko potrebné pre odhaľovanie lokálnych tipov v meste.

Obzvlášť venujte pozornosť unikátnym dizajnovým suvenírom, ktoré dominujú priestorom infocentra. Autormi týchto spomienkových predmetov sú nadaní miestni umelci, ktorí dokázali jedinečným spôsobom zhmotniť príbehy späté s mestom. Čo takto obdarovať vašich blízkych Košickým šachom, taškou Šrác a Čaja, nástennými hodinami s odkazom na architektonickú ikonu mesta, kravatou v modrotlači alebo vlastnou sochou slávneho Maratónca? Inšpirujte sa našimi tipmi na originálne vianočné darčeky na stránkach Visit Košice alebo priamo na mieste.


Užite si čarovnú predsviatočnú atmosféru počas Košických rozprávkových Vianoc. Spoznávajte Košice a všetko, čo mesto ponúka na jednom mieste. Majte vždy aktuálny prehľad o živom dianí a inšpirujte sa tipmi a návodmi, ako preniknúť mestu pod kožu na stránkach www.visitkosice.org.

Mestský park

Centrum Exteriér

Immaculata (Morový stĺp)

Pamiatky História Centrum